• ul. Płk. K. Iranka-Osmeckiego 6B, 35-506 Rzeszów
 • 17 506 10 10

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NASZYCH DOMACH

Internet to nie tylko przeglądanie stron, dzięki stałemu łączu internetowemu mają państwo kontakt z każdym zakątkiem świata, poprzez e-mail, rrs, fora, czy różnego rodzaju komunikatory internetowe. Dzięki niemu mogą państwo także słuchać radia czy oglądać telewizję. Po pracy można się zawsze zrelaksować grając w różnego rodzaju gry on-line.

Oferujemy dostęp do internetu mieszkańcom powiatu rzeszowskiego i ropczycko-sędziszowskiego.

 

INTERNET światłowodowy to nieograniczone możliwości dla przesyłu danych. Już dziś Nasza firma oferuje Państwu dostęp do Internetu o prędkości od 60 Mb/s do 240Mb/s.

Do głównych zalet technologii światłowodowej należą:

 • nie wymaga aktywnych elementów takich jak wzmacniacze sygnału oraz minimalizuje prawdopodobieństwo awarii, bo jest odporna na uszkodzenia i wszelkie działania zewnętrzne np. wyładowania atmosferyczne (często niszczące sprzęt operatora a także sprzęt klienta)
 • Eksploatowane światłowody nie emitują zewnętrznego pola elektromagnetycznego.
 • duża żywotność technologii (praktycznie nieograniczone przepustowości),
  światłowody mogą zastąpić praktycznie każde okablowanie od UTP po kabel koncentryczny, dzięki czemu w jednym włóknie można przesyłać wiele usług,
 • wysoka gwarancja usługi niezawodna transmisja bez przekłamań,
 • bezpieczeństwo transmisja w światłowodzie jest trudna do podsłuchania,
 • ogromne przepływności Internetu, niedostępne przy wykorzystaniu innych technologii,
 • możliwość korzystania z innych usług telekomunikacyjnych, takich jak: telefon, telewizja,
 • otwarta droga do wprowadzenia nowych usług.

 

 

CZYM JEST TECHNOLOGIA ŚWIATŁOWODOWA

FTTH (ang. Fiber To The Home) to określenie infrastruktury w której światłowód łączy centralę bezpośrednio z mieszkaniem klienta. Oznacza to, że między dostawcą a odbiorcą Internetu nie ma żadnych barier mogących spowalniać transfer, a ten w przypadku światłowodu jest nieograniczony. Oczywiście celem budowy sieci FTTH jest poprawa warunków życia mieszkańców naszego regionu, także poprzez realizację standardów wytyczonych przez Komisję Europejską w Europejskiej Agendzie Cyfrowej, oraz polski program Polska Cyfrowa. W naszych domach co roku przybywa urządzeń i ten trend raczej się nie odwróci. W naszych domostwach podpięty jest do Internetu co najmniej jeden komputer (zazwyczaj więcej), co najmniej jeden smartfon na każdego domownika, telewizor, konsola… a to przecież dopiero początek.